Ana Sayfa / Haberler

Sosyal Marketten Yerinde Yardım Modeli

 “Oyuncağını al da gel” projesi ile Beyoğlu’ndaki ihtiyaç sahibi çocukların yüzü güldü. Monik İpekel’in öncülüğünde hayata geçirilen proje kapsamında Sosyal Market’te bir araya gelen iş ve sanat camiasının önde gelen isimleri Sosyal Markete oyuncak bağışında bulundu. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Eşi Ferda Demircan’ın da katıldığı programda, Sosyal Market’in işleyişiyle ilgili bilgi alan iş ve sanat insanları, daha sonra marketi gezerek çalışmaları yerinde inceldi.

 DOKUZ YILDIR ARALIKSIZ YARDIM YAPILIYOR

Sosyal Market ile şeffaf bir yardım ağı kurduklarını belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Sosyal Market ile ihtiyaç sahiplerinin onurunu incitmeden onlara yardım elini uzatan şeffaf bir yardım ağı kurduk. Dokuz yıldır aralıksız olarak gelen yardımı düzenleyip ihtiyaç sahiplerine ulaştıran bu sistemle; 4 bin 800 aileden yaklaşık 17 bin kişiye aylık, üç aylık ve altı aylık olmak üzere maddi durumlarına göre sürekli yardım yapılıyor. Ayrıca Sosyal Market’in çalışma sistemini kurduğumuz bir yazılımla QR kodla çalışabilir hale getirdik. Bu sayede akıllı cihazlara indirilen Smart Beyoğlu aplikasyonuna TC kimlik numarası ile giriş yapıldığında, ihtiyaç sahibine tanımlanan Sosyal Kart aktif oluyor.  Böylelikle ihtiyaç sahibine verilecek olan Sosyal Kart basılıp eline ulaşmadan da bu sistemle kullanılabilir hale getiriliyor. İlk adım buydu bunu bitirdik. İkinci adım ise Sosyal Yardımı Türkiye’nin dört bir yanına yaymak.” dedi.

 YARDIMLARI TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR KÖŞESİNE YAYMAYI HEDEFLİYORUZ

Başkan Demircan,  “Şuan ki mevcut sistemde bağışta bulunmak isteyen firmalar ürünleri marketimize gönderiyor. Biz de ürünleri ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. Üzerinde çalıştığımız yeni sistemde ise yerinde yardım modelini hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Bu sistemde firmalar bağış yapmak istedikleri ürünleri bize göndermek yerine kendi mağazalarının içerisinde ayırdığı outlet gibi bir bölümde toplayarak Sosyal Market’in sistemine yükleyecek. İhtiyaç sahibi de Smart Beyoğlu’na giriş yaparak almak istediği ürününün hangi mağazada mevcut olduğunu görecek ve aplikasyon  üzerinden oluşturulan QR kodla o mağazaya giderek ürünü alabilecek. Böylelikle hem nakliye ortadan kalkacak hem de ürünler hızlı bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılabilecek. Bu sistemle dijital çağın bize sunduğu imkanları kullanarak yardımları Türkiye’nin dört bir köşesine yaymayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.