Ana Sayfa / Haberler

Beyoğlu’nda İş Kadınları Sosyal Market için el ele

Beyoğlu’nda Sosyal Market’in ihtiyaç sahiplerine 8 yıldır aralıksız olarak uzattığı yardım elinin daha geniş kitlelere ulaşması amacıyla bağış yemeği düzenlendi. Çok sayıda iş kadınının bir araya geldiği etkinlikte, Sosyal Market şeffaf ve sürdürülebilir yardımlaşma imkanı sunan hizmet modeli ile katılımcılardan tam not aldı.

Beyoğlu Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine yardım amaçlı kurulan Sosyal Market yararına bağış yemeği düzenlendi. Sütlüce Lazzoni Otelde gerçekleştirilen yemeğe; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın eşi Ferda Demircan’ın yanı sıra iş dünyasından çok sayıda iş kadını katıldı. Sosyal Market’e önemli bir katkıda bulunan Ferda Demircan, Sosyal Market’in önemini ve bu marketin kuruluş gayesini katılımcılarla paylaştı.

BU BİR KIVILCIM VE DAHA DA BÜYÜYECEK

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın eşi Ferda Demircan etkinlikte yaptığı konuşmasında “Gönüllülerin yaptığı bir yemek, bizler için yapmış olduğu özel bir yemek oldu. Tabii ki çok mutluyuz bunu bir kıvılcım olarak düşünüyoruz. Bu büyüyecek ve daha büyük bir eyleme dönüşecek” ifadelerini kullandı.

SOSYAL MARKETİ DESTEKLEYEN TÜM GÖNÜLLÜLERİ BİR ARAYA GELDİ

Cemiyetin önemli isimlerinden Monika Peker ise, “Buradaki esas amacımız sosyal marketi destekleyen tüm gönüllüleri bir araya getirmekti. Sosyal marketi ilk açıldığı gün itibari ile bildiğim için Sayın Beyoğlu Belediye Başkanı Misbah Demircan ve eşi Ferda Demircan’ı yürekten kutluyorum. Çünkü diğer belediyelere de diyorum ki, nolur örnek alın, ve de bir mağdura verme biçiminiz lütfen Beyoğlu Belediyesi gibi olsun'” dedi.

AMAÇ SOSYAL MARKETE YARDIM

Yemeğe katılan ünlü isimlerden Ebru Yaşar’da açıklamalarda bulundu. Ünlü yorumcu Yaşar, “Burada Sosyal Marketimize bir yardımımız dokunacak. Sosyal Marketler belediyelerde fazlalaşmış durumda. İhtiyaçları olanlar geliyorlar kartlarıyla para ödemeden evlerine alış veriş yapabiliyorlar, yemeklerini götürebiliyorlar, erzak alabiliyorlar. Bizim burada yaptığımız bu bağışta direkt o markete gidecek” şeklinde konuştu

8 YILDIR KESİNTİSİZ YARDIM

Beyoğlu Belediyesi tarafından 20 Ağustos 2010 tarihinde hizmete açılan Sosyal Market, 8 yıldır ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım elini uzatıyor. Alışılagelmiş yardım faaliyetlerinin dışında yeni bir konsept, yenilikçi bir hizmet modeline sahip Sosyal Market, kamu kurumları eliyle yapılan yardımlara hayırseverlerin desteği için teşvikte bulunarak alan el ile veren elin buluşma noktası oldu.